dfgdfgdfgdg_Snapseed.jpg

 
 

REPERTUAR / BILETY

Untitled 2.jpg

ELECTROPOP ORCHESTRA

PRAPREMIERA - Kraków, 16 lutego 2019, Klub Studio

Muzyka elektroniczna lat 80’ w uwspółcześnionej odsłonie. Największe przeboje A-ha, Depeche Mode, Pet Shop Boys, Alphaville, Eurythmics, Jarre’a i Vangelis’a w wykonaniu solistów i orkiestry Filharmonii Futura. Oryginalne brzmienia syntezatorów z epoki z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej. Multimedialna oprawa.


DO BETLEJEM_KS4 copy.jpg

DO BETLEJEM

ORATORIUM NA BOŻE NARODZENIE

Poetyckie teksty m.in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Jerzy Stuhr jako narrator (głos), urzekająca muzyka Mikołaja Blajdy. "Do Betlejem" to barwne, multimedialne widowisko opowiadające o Bożym Narodzeniu uniwersalnym, współczesnym językiem.


SYMPHONICA_KAFELEK.jpg

SYMPHONICA

Multimedialne widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Soundgarden, Nightwish, Iron Maiden, Aerosmith, Europe. Klasyka gatunku we współczesnych, orkiestrowych aranżacjach.


upiór_kafelek.jpg

UPIÓR W OPERETCE

Najpiękniejsze arie operetkowe oraz musicalowe szlagiery w nowoczesnych aranżacjach i multimedialnej oprawie.


Alicja_kafelek.jpg

ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII

Multimedialny, muzyczny spektakl dla dzieci (5 -12 lat), akcja którego rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Na ekranie pojawiają się m.in. Zbigniew Wodecki jako Skrzypek na dachu oraz Małgorzata Ostrowska jako księżna Polihymnia. Spektakl ma walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje klasyczne i współczesne gatunki muzyczne, a także zapoznaje się z instrumentami i terminologią muzyczną. Występują: Sylwia Lorens, Kajetan Wolniewicz/Piotr Piecha, Piotr Franasowicz/Karol Polak, Leszek Wiśniowski, Marysia Hajto/Hania Malinowska, Mikołaj Blajda, Ewa Romaniak.

czas trwania - 70 min.

produkcja: SYLWIA LORENS

scenariusz, muzyka, reżyseria: MIKOŁAJ BLAJDA


rock poezji_Snapseed.jpg

ROCK POEZJI

Poezja Stachury, Kaczmarskiego, Cohena i Dylana w interpretacjach Damiana Ukeje, Michała Gasza i Jarka Wista, z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Wieczór dla koneserów niebanalnej muzyki z przesłaniem. Dynamiczne, uwspółcześnione wersje utworów w aranżacjach z pogranicza akustycznego rock’a.

produkcja: SYLWIA LORENS

pomysł, aranżacje utworów, reżyseria: MIKOŁAJ BLAJDA


beethoven_kafelek.jpg

BEETHOVEN ELECTRIC 3D

Współczesna wizja muzyki Beethovena w wykonaniu wybitnych instrumentalistów związanych z nurtem muzyki jazzowej, alternatywnej, rockowej i klasycznej. Wizualizacje 3D


S2_kafelek.jpg

ROCK OF POLAND

SYMPHONICA II

Sentymentalny powrót do czasów PRL poprzez niepokorną polską muzykę lat 80’. W programie m.in.: Skóra, 1944, Nieprzemakalni, Piosenka młodych wioślarzy, Kocham wolność, Autobusy i tramwaje, Kocham Cię jak Irlandię, Taniec pingwina na szkle i wiele innych. Multimedialna oprawa z wykorzystaniem materiałów z epoki. Wykonawcy: Małgorzata Ostrowska, Damian Ukeje, Sylwia Lorens i in. oraz orkiestra Filharmonii Futura.

produkcja: SYLWIA LORENS

pomysł, aranżacje utworów, reżyseria: MIKOŁAJ BLAJDA


Szherezada_kafelek.jpg

SZEHEREZADA

Historia opowiedziana muzyką, tańcem i światłem. Widowisko multimedialne inspirowane baśniami tysiąca i jednej nocy. Ruch, kolor, światło, muzyka pełna tanecznych rytmów, zmysłowy taniec, kostiumy (z wykorzystaniem techniki bodypainting’u) oraz niezwykle barwne wizualizacje (Szymon Kamykowski) przeplatane obrazami malowanymi piaskiem. Muzyka widowiska to połączenie nurtu ethno i jazzu w wykonaniu znakomitych instrumentalistów orkiestry Filharmonii Futura.

produkcja: SYLWIA LORENS

muzyka, scenariusz, reżyseria: MIKOŁAJ BLAJDA


O nas

 

Filharmonia Futura jest pierwszą w Polsce filharmonią specjalizującą się w produkcji widowisk multimedialnych. Ideą działalności FF jest tworzenie autorskich projektów muzycznych, których istotną częścią są starannie przygotowane wizualizacje, scenografia, kostiumy, choreografia i oprawa świetlna. Nowatorskie i niekonwencjonalne rozwiązania sceniczne są znakiem rozpoznawczym FF.

Filharmonia została założona w 2015 roku przez Mikołaja Blajdę - dyrygenta, producenta muzycznego i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, odpowiedzialnego za stronę artystyczną projektów FF oraz Sylwię Lorens - producentkę i wokalistkę, absolwentkę Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytulem MBA oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej, odpowiadającą za organizację i produkcję projektów filharmonii.

Począwszy od sezonu 2016/17 Filharmonia Futura prowadzi stałą działalność koncertową w całej Polsce.

 

KALENDARIUM

 

KONTAKT:

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 533 955 593

lub mailowego: filharmonia@filharmoniafutura.pl

zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza:

Imię i nazwisko *
Imię i nazwisko
 

* pola wymagane